Leden 2011

ikony Divokých koček

26. ledna 2011 v 21:45 | Misha(Listová bouře) |  ostatní
říkejte si tomu jak chcete já tomu říkám: něc lepšího jsem ještě neviděla: krása
Bluestar
Leopardstar
Lionpaw
cat
kočka
Blackstar
Jayfeather
Graystripe
Firestar

Úvod str.6-8

26. ledna 2011 v 21:25 | Misha(Listová bouře) |  Skyclan´s destiny
Medová se podívala na skupinku koček , prohlížela si je ledovým pohledem. "Mazlíčci? Vy chcete být mazlíčky? Válečníci z Nebezkého klanu tohle nesmí udělat! Potřebujeme vás!"
"Přesně tak!" Vlaštovka souhlasně mávl ocasem. "Raději zemřu než bych snědl to odporné žrádlo."
Žádná jiná kočka už se neozvala aby oponovala zástupkyni. Myškozubka potichu mňoukla "Zlomené srdce nemáš zprávu od Hvězdného klanu? Nemůžeme se jich zeptat co máme dělat?"
Mladý léčitel se zahleděl do země a z oči mu zmizel lesk. "Nemám nic ale naši předkové jsou velmi smutní a mají velký pocit viny." řekl. "Vinu za to že jsme nedokázali najít žádné území v lese a smutek protože se blíží konec našeho klanu."
"Cože?" Popel se zdešeně rozhlížel. "Hvězdný klan nás v tom nechává?" Pamatuju si když nás Mračný měsíc vedl pryč z lesa." žádná kočka mu neodpověděla. "Řekl že už nemáme nahlížet k našim předkům a že je v pořádku. Že už nemáme poslouchat Hvězdný klan. Že jsou pryč a to je všechno."
Když slunce opravdu zmizelo Hvězdný klan se pomalu objevoval na temné obloze. Ale žádná z koček se ani očkem nepodívala na zářící oblohu. Jen se tak krčily v roklině kde nemělo přístup žádné světlo a bičoval je štiplavý vítr.
"Tohle , je konec," mňoukl černobílý kocour. "Jeřabino můžeš mi ukázat kde je jídlo dvounožců?"
"Ale jistě," odpověděl zrzavý kocour. "kdokoliv může jít se mnou a Ledovým drápem."
Šedá kočka se k nim pomalu přidala. "Já půjdu také. Radši budu jíst jídlo dvounožců. Válečnický kód nás nedokáže uživit. Jsou to jen nudná slova."
"Nevěřím že tohle může říct válečník Nebezkého klanu!" zasyčela Medová. "Válečnický zákon žije ve všech znás , lovíme a bojujeme za něj a děkujeme že nám dal žíïvot , všichni."
Šedá kočka se otočila. "Nikdy nebudu děkovat za tenhle život! To je všechno!"
Medová vytáhla drápy. Dvě kočky se připravily na drápání a kousání také ale zástupkyně je stáhla zpět.
"Takže , já se nechci změnit v mňoukajícího mazlíčka" syčela její srst se váhružně postavila. "půjdu nahoru ke krysám a znovu se budu bít o svou kožist."
"Jdu s tebou," mňoukl Vlaštovka. "Budu lovit stebou!"
Všichni tři starší tise sledovaly válečníky jak se dohadují. Myškozubka přišla k Pavoučímu měsíci. "chci zůstat zde."mňoukla potichu. "Jsem moc stará pro hledání nového místa."
"Já taky" řekl Noční kožich a olízl kočku mezi ušima. "Krysy sem nechodí a občas se zde najde zatoulaná myš nebo brouci."
"To nemám rád," dodal Popel.
Pavoučí měsíc zatřepal hlavou. "Zůstaneme tady." mňoukl. "Vidím že nebudeme mít zas tak špatný konec. Děkuji vám za vaší odvážnost."
Oči Nočního kožicha byli po těchto slovech plné úcty.
"Taky zde zůstanu." dodal Zlomené srdce. "tohle místo je svělé abych ukázal své léčitelské schopnosti...ikdyž nejsem léčitel dlouho."
Posadil se a chystal se promluvit ke svému klanu.Byl úplněk a ten nádherně ozařoval matky a jejich koťata ovinutá jejich ocasy. Když se podíval na oblohu zalilo ho studené světlo jeho předků.
"Ať Hvězdný klan chrání vaši cestu , Snížku a Slunochloupko , jděte a přidejte se k nim." mňoukal. "Ať najdete dobré úlovky , rychle si zaběháte a máte dobré misto na spaní."

Zahraniční knížky Warriors více u nás

25. ledna 2011 v 19:20 | Misha(Listová bouře) |  ostatní
Takže takový kratší článek..já jsem tak obcházím knihkupectví , to dělám denně abych o nic nepřišla a taky tím zabíjím čas :D no jen tak jsem se rozhlížela a hele kde se vzali tu se vzali! Další Válečníci v angličtině v čechách. No TYTO knihy jsou v britské angličtině který se každý z nás učí. Dále si tam můžete koupit i Seekers a mangu Warriors.. a taky novou verzi tnihy The Darkest Hour
kočka

Úvod str.5 a půl šesté

19. ledna 2011 v 18:58 | Misha(Listová bouře) |  Skyclan´s destiny
Z oší Pavoučího měsíce vyzařoval respekt který měl ke třem starým válečníkům , jemně položil čumák na jejich hlavy. "Žádná kočka nemůá odvahu jako vy tři. Ale co máme dělat? Je tady čím dál více krys."
"Na to je zpousty odpovědí!" vřískla Modová. "Pavoučí měsíci jsou vážně zklamaná chcí být zástupce silného a odváženého velitele Nebezkého klanu! Nikdy nebudu nepřipravená jít do boje zvláště když vidím jak můj klan umírá!"
Pavoučí měsíc se dotkl špičkou ocásku jejího ramene. "Mám skvělou zástupkyni , takovou jakou si klan může jen přát," řekl jí "budeš vést náš klan velmi dobře. Každý kočka zde to ví."
"Co tím myslíš ´budeš vést´?" Medová se celá naježila vzrušením. Chlupy na krku se jí výhružně zvedly. "Já-"
"tohle všechno je tak jako myší hnůj!" Noční kožit uřízl větu Medové. "proč ne,ůžume přežít jako tuláci když ani nedokážeme přežít jako klan?"
Na tuto větu nikdo neodpověděl. Všechni vrhaly na mourka obdivé pohledy , něco na tom bylo na téhle bitvě zavisela celá budoucnost jejich klanu. Medová začala pomalu ustupovat , byla celá naježená a neklidně mrskala ocasem sem a tam.
"Já....já  , mohli by jsme vzít jídlo dvounožcům..." navrhl Ledový dráp. Pomalu se začal koukat na své tlapky když si uvědomil co vlastně řekl. "Není to tak špatně a jsem hladoví..."
"Cože?" Medová sklopila uši "Jídlo od dvounožců? Tohle špiní válečnický kód!"
Ledový dráp se na ní podíval ale dále nic neřekl.
Mladý kocour , Jeřabina se vecpal vedle Ledového. "Takže co?" mňoukl "Taky jsem pro jídlo dvounožců. Nemám jinou možnost" pak pokračoval "promiňte ale už se na to nemůžu dívat.."
Jedna nebo dvě kočky souhlasně přikývli.

Úvod str.4

18. ledna 2011 v 19:48 | Misha |  Skyclan´s destiny
"Bude ceremoniál pro Slunochloupkou a Snížka?" navrhl mladý válečník s potrhanýma ouškama. "A co Jeřabina?" Pavoučí měsíc se otočil na mladého kocoura. "jejich duchové jsou nyní volní pro pouť mezi hvězdami."
"Cože?" starý šedý mourek se nejistě kouknul na své tlapky "Slunochloupka a Snížek jsou mrtví? Kde jsou jejich těla? Musíme sedět s ostatními vigilii a pohřbít je."
"Popele , neměli jsme je opouštět," Vlaštovka neklidně mávl ocasem. "Máme spoustu práce zachraňovat vlastní kožichy než je!"zasyčel Popel a odvrátil zrak pomalu se rozhlédl se po přítomných kočkách.
Ledový dráp přešel k Vlaštovce a položil svůj čumák do jeho černé srsti. "Vlaštovko ty za tohle nemůžeš. Neber si to za vinu."
"Bude to dobré!" Mnoukl potichu Zlomené srdce "Všichni víme že nyní loví pro Hvězdný klan.." Pavoučí měsíc zesmutněl , jeho oči zbledly a sklopil zrak.
"Ale mohly jsi je přinest zpět že?" Popelovi zasvítily oči. "Kde je to - Jdeme se vrátit tam kde jsou krysy ne? Slunochloupka ani Snížek nebudou havraní potravou!" zavrčel Vlaštovka..
Všechny kočičí tlapky nashromážděné v rokli se přesunuly na vrchol rokle. Pavoučí měsíc se postavil před svůj klan. "Tuto noc jsme ztratily mnoho válečníků" mňoukl. "Ať jejich duše doprovází Hvězdný klan!"
Vlaštovka sklopil uši a zasyčel ke svémů veliteli "Hvězdný klan? Stále si myslíš že nad námi bdí?" mrskl vousky a pokračoval "tohle už je směšné! Krysy jsou naprosto všude!"
Medová se postavila proti svému druhovi. "Hvězdný klan nam dal válečnický zákon. Zachránil nás před krutými bitvami! Nebezký klan se v jeho jménu nevzdá!"
Všechno kočky utichly. Pavoučí měsíc zústal poplašeně stát , žasl nad tím jak se Medová dokáže obrátit na daleko silnějšího kocoura , ale nakonec odpověděl. "Medová , spletla ses , prohráli jsme. Nemůžu vest náš klan do dalších bitev. Už to nezvládneme. Je zde málo kořisti a jsem slabí!" zadíval se na oblohu a pokračoval "krysy vyhrály. Nebezký klan nemá na výběr."
Ozvala se vlva protestního mňoukání. Třetí starší pískově zbarvená kočka se tězkopádně postavila na tlapky a vykročila ke svému veliteli.
"Takhle to nemůže zkončit , Pavoučí měsíci!" zachraptěla starým hlasem "Měla jsem kotě když jme žily v lese , když ale dvounožci ukradli naše teritorium musely jsme odejít , ale s tím odešlo i mnoho jiných koček ale tam - nahoru na Stříbrnou kožešinu. Tuhle bitvu nesmíme zkončit alespoň pro ně."
"Myškozubka má pravdu!" mňoukl Popel. "Nemůžeme se vzdát!"
"Najdeme ty krysy a udělíme jim lekci!" řekl další starší jménem Noční kožich.

ukázka z knihy Oheň a led

15. ledna 2011 v 22:21 | Misha
(c) Válečníci - Oheň a led od Albatrosu (2010)

Tunel se najednou otřásl. Přímo nad ním se s rachotem přehnala příšera. Šedý pruh s Ohnivousem už čekali připravení ke skoku, a teď vyrazili. Členové Větrného klanu se však ani nepohnuli. Jenom se dál choulili s přivřenýma očima , jako by ochrnuli. Byli úpně neteční k tomu, co se kolem nich děje.
Hluk utichl. Ohnivous se zhluboka nadechl a vyšel za roh, kde svítilo mdlé světlo.
Šedivý kocour z Větrného klanu se zprudka otočil a se zježenými chlupy divoce zavřískal, aby zburcoval zbytek klanu. Válečníci z Větrného klanu se okamžitě v jediném plynulém pohybu seskupili do neprostupné řady, aby ochránily matky a starší. Vyhrbili se a zuřivě prskali.
Ohnivous zahlédl, jak se bojovníkům zaleskly vytažené drápy a zuby ostré jako nože. Sáhla na něj hrůza. Tyhle vyhladovělé kočky se chystaly na ně zaútočit.
Ukázka z knihy - Kapitola pátá

Anketa 2 - Znáš Divoké kočky(Válečníky)

15. ledna 2011 v 21:40 | Misha |  ostatní

Anketa druhá! dole!

Night Whisper - cover cat

no.. né!?

15. ledna 2011 v 21:25 | Misha
no takže jsem si před chvíli s mou mamkou vybírala knížku Warriors z http://www.libris.cz je to knihkupectví (pouze internetové) kde prodávají všechny díly Válečníků ale v Ang. No a já si troufla si nějakou objednat.. no a co z toho vzniklo?? myslela jsem se normálně..nevím omdlím upadnu cokoliv! M.m.moje mamka mi objednala všechny díly New prophecy! Midnight,Moonrise atd... všechny! *Misha umírá*
Japan - Moonrise cat


Galerie - série 4

15. ledna 2011 v 20:36 | Misha
--------------------
--------------------
--------------------
--------------------
???
--------------------
???

Galerie - série 3

15. ledna 2011 v 20:18 | Misha
--------------------
--------------------
--------------------
--------------------
--------------------

Galerie - série 2

15. ledna 2011 v 17:19 | Misha
--------------------
--------------------
--------------------
--------------------
--------------------

Galerie - Série 1

14. ledna 2011 v 18:17 | Misha
--------------------
--------------------
--------------------
--------------------
--------------------

galerie knih

14. ledna 2011 v 18:14 | Misha
zde je taková menší galerie knih ze všech sérii..manga atd.. najdeš je zde v mnoha jazycích

-------------------------------------
-------------------------------------
-------------------------------------
-------------------------------------
Manga
-------------------------------------
Super edice
-------------------------------------
Přířučky

Úvod str.1-3

13. ledna 2011 v 17:51 | Misha |  Skyclan´s destiny
takže první tři stránky..za snazu to stají no nevím :D

Slunce pomalu klesalo po obloze do hlubokých temných stínů rokliny. Studený větřík se potichu proháněl po hladině řeky a přinesl s sebou malé uschlé lístky. Jediný slyšitelný zvuk zde bylo jen hučení vody která stékala po vyhlazených kamenech a dále se stáčela do temného jezera.
Na vrcholu rokle se pomalu pohyboval temný mourovaný koucour. Na chvíly zastavil a nadechl se vzduchu. Umírajíci slunce osvítilo jeho srst a odhalilo krvavé skvrny , olízl si ramena aby si upravil srst. Po chvíly mourovaný kocour zdvihl svůj ocas do výše a dal znamení že je připraven sejít klikatou cestičkou dolů do rokle. Dalších sedm koček ho následovalo: Bílá kočka která se držela jen na třech tlapkách , čtvrtou tlapku měla potřísněnou zaschlou krví,dále šel dlouhonohý černý kocour který měl jedno oko zavřené a krvavé a byl velmi nervózní , za ním se vynořil mladý kulhající skvrnitý kocour ,jeho uši byli ošklivě potrhané , prostě žádna s koček nebyla zdravá , všechny byli špinavé a zraněné.
Když osm válečníků sešlo dolů narazilo na okraj vodní hladiny , se stínů rokliny se vynořily čtyři další kočky. První byl mladý hnědý mourek který mrštně sestupoval dále k ostatním. Běžel a majestátně sestupoval po hladkém písčitém povrchu. Ostatní tři zůstaly opodál.
"Takže , Pavoučí měsíci?" kočka nejblíže ke stěně se otočila na vedoucího kocoura. Čumák staršího kocoura byl stářím zšedlý a na jeho černé srsti byli vidět i šedé chlupy. "Co se stalo? Ty jsi nevyhrál?" Temný mourek na chvíli přestal a zadíval se za ostatní , pak znovu upřel pohled na kocoura "To by jsme vypadaly jinak ne? Co Temňáku?" mňoukl a otočil se "Zlomené srdce!" řekl mladému hnědému mourkovi. "Potřebujeme doupě a byliny! Jdeme je najít rychle!" Před tím než mohl léčitel ohpovědět , černý kocour s dlouhýma nohama ředstoupil před svého velitele , vypadal velmi zaraženě "Jistě nevyhrály jsme ale může to být náš nový začátek!" Skvrnitá mourka byla až příliš naštvaná a tak vyjela na černého :"Tohle neříkej Vlaštovko! Nemůžeme se vzdát! Nebeský klan ukáže že má svou pýchu!" Bílá kočka čekala kdo odpoví , nakonec odpověděla ona: "A pýcha je co Medová? Nemůžeme nakrmit naše mladé , krysy jsou všude.. Nemáme koťata už několik měsíců!" Skvrnitá kočka vběhla do kruhu koček , její zelené oči byli poškrábané "Podívej Ledová..."

Postavy

12. ledna 2011 v 22:18 | Misha |  Skyclan´s destiny

Nebeský klan

Velitelka:
Listová hvězda - hnědá až krémová mourka s rudýma očima
Zástupce velitelky:
Žralok - Temě zrzavý koucour
Léčitelka:
Ozvěna - stříbrný mourka se zelenýma očima
Válečníci:(koucouři a kočky bez koťat)
Skvrňák - černobílý kocour
Květinka - blěďěšedá kočka
učedník - Rozum tlapka
Vrabec- tmavě hnědý mourek
Vosí vous - šedobílý koucour
učedník - Máta
Rejsek - vychrtlý černý koucour
Drápka - zvláštně černá kočka
učedník - Skvrna
Klacek - zrzavo bíly kocour
učedník -Rybka
Měsíc - bílý koucour
Kamenný stín - černý koucour
Oneň - zrzavý koucour ( Jetelčin syn)
Obláčka - malá bíla kočička (Jetelčina dcera)
Učedníci:(koťata starší než půl roku která se účastní válečnického výcviku)
Rozum tlapka - bledý šedý kocourek (syn Květinky a Dešťosrsta)
Máta - šedá mourovatá kočička (dcera Květinky a Dešťosrsta)
Skvrna - černobílý koucourek
Rybka - světle skvrnitá hnědá kočička s tečkovanými tlapkami
Matky:(kočky které mají nebo se starají o koťata)
Uschlá kapradina - světle hnědá kočka (matka koťat Velkotlapky - Králiček,Bystřinka,Kopřivka a Švestka)
Jetelka - světle hnědá kočka s bílým bříškem a tlapkami (má koťata s Skvrňákem)
Starší:(staří válečníci a matky)
Lišejníková srst - skvrnitá šedá kočka
Popínák - hodně mourovatý kocour - tulák

Kočky bez klanů:

Vajíčko - krémový tulák
Hutch - temně hnědý mazlíček (dříve Vousek)
Oskar - černý mazlíček
Bella - mourovaná bíla domácí kočička s červenýma očima
Růže - elegentní krémově hnědá Siamská domací kočička s modrýma očima
Lily - sestra Ruže
Tyčka - hnědý koucour se žlutýma očima a potrhaným uchem
Cora - černá kočička
Uhel - černý kocourek
Kraťas - hnědý kocour z rudýma očima a půlkou ocasu
Snowy - bílá kočička
Persy - temě šedý mourovaný koucour
Red - temě skvrnitá kočka
Dodge - temě hnědý mourovaný koucour
Skipper - skvrnitě bílý koucour
Hárly - šedohnědý mourovaný kocour
Misha - krémová kočička
Cibulka - stříbrno černá kočka
Natmeg - žetvovinově bílá kočka
Velvet - stříbrný mazlíček

Starověký Nebeský klan:

Mračný měsíc - bledě šedý kocour s velkými bilými skvrnami a velmi světlýma očima
Dravý měsíc - skvrnitý kocour se zelenýma očima (zástupce velitele když Nebeský klan opouštěl les)
Srnka - světlehnědá mourovaný kočka (léčitelka když Nebeský klan opouštěl les)
Létavka - světle hnědá mourka s dnouhou srstí a rudýma očima
Kapradinová kožešina - temě hnědá mourka
Myškozubka - písková kočka
Noční kožich - černý kocour
Popel - šedý mourek
Pavoučí měsíc - temný mourovatý kocour (poslední velitel Starověkého Nebeského klanu)
Medová - skvrnitá mourka (poslední zástupkyně Starověkého Nebeského klanu)
Zlomené srdce - hnědý mourek (poslední léčitel Starověkého Nebeského klanu)
Vlaštovka - černý kocour
Nebeský hlídač - tmavě šedý kocour se světlýma modrýma očima (žil když se formoval první dneštní Nebeský klan)
Dešťosrst - světle šedý kocour s tmavšímy skvrnami (zahynul v boji proti krysám)

omlouvám se za chyby!

překlady

12. ledna 2011 v 21:26 | Misha

Skyclan´s destiny

Secret´s of the Clans

Chinese Skyclan´s destiny cat

Já budu překládat!

12. ledna 2011 v 21:25 | Misha
no takže si pracně vybujuji tuto knížku:
SE-3
záleží na tom jaký budu mít známky ale asi hodně špatný..ale bude to stát za to..a budu překládat.. (ta knížka je můj sen :D) no ještě dnes přidám postavy které jsou zapsané na oficiálním vydavatelství Warriors..no letím se na to kouknout

Manga: The Rescue

6. ledna 2011 v 19:06 | Misha
takže já jsem slídil a lepím se kam nemám a pak z toho něco vychází :D
The Rescue
takže toto je zatím nevydaná Manga série ze Sky clanem..rozhodně si jí koupím.. :D no chcí jí mám ráda Sky clan.

no tak..já nevím :D

3. ledna 2011 v 20:20 | Misha
no podle Moss (má myslím pravdu) se možná nedočkáme 3. dílů Válečníků..no já osobmě bych si tu knihu koupila a angličtině ale nejsem až tak dobrá..nežíkejte mi že jo...! No nevím kde..tu adresu jsem já blbec zapoměla :D Moss to ví.. NEMŮŽE MI PLS. NAPSAT ADRESU TOHO KNIHKUPECTNÍ KDE MAJÍ TY ANG. ORIGINÁLY WARRIORS? MĚ BY SE TO HODILO.
No zatím jdu prudit Albatros :D
warrior
NEKOPÍROVAT!
některá jména koček převzatá z warriorcats.blog.cz
jiný materiál:warriorcats.com
na linearty koček mám povolení od Warriors wiki!