Úvod str.6-8

26. ledna 2011 v 21:25 | Misha(Listová bouře) |  Skyclan´s destiny
Medová se podívala na skupinku koček , prohlížela si je ledovým pohledem. "Mazlíčci? Vy chcete být mazlíčky? Válečníci z Nebezkého klanu tohle nesmí udělat! Potřebujeme vás!"
"Přesně tak!" Vlaštovka souhlasně mávl ocasem. "Raději zemřu než bych snědl to odporné žrádlo."
Žádná jiná kočka už se neozvala aby oponovala zástupkyni. Myškozubka potichu mňoukla "Zlomené srdce nemáš zprávu od Hvězdného klanu? Nemůžeme se jich zeptat co máme dělat?"
Mladý léčitel se zahleděl do země a z oči mu zmizel lesk. "Nemám nic ale naši předkové jsou velmi smutní a mají velký pocit viny." řekl. "Vinu za to že jsme nedokázali najít žádné území v lese a smutek protože se blíží konec našeho klanu."
"Cože?" Popel se zdešeně rozhlížel. "Hvězdný klan nás v tom nechává?" Pamatuju si když nás Mračný měsíc vedl pryč z lesa." žádná kočka mu neodpověděla. "Řekl že už nemáme nahlížet k našim předkům a že je v pořádku. Že už nemáme poslouchat Hvězdný klan. Že jsou pryč a to je všechno."
Když slunce opravdu zmizelo Hvězdný klan se pomalu objevoval na temné obloze. Ale žádná z koček se ani očkem nepodívala na zářící oblohu. Jen se tak krčily v roklině kde nemělo přístup žádné světlo a bičoval je štiplavý vítr.
"Tohle , je konec," mňoukl černobílý kocour. "Jeřabino můžeš mi ukázat kde je jídlo dvounožců?"
"Ale jistě," odpověděl zrzavý kocour. "kdokoliv může jít se mnou a Ledovým drápem."
Šedá kočka se k nim pomalu přidala. "Já půjdu také. Radši budu jíst jídlo dvounožců. Válečnický kód nás nedokáže uživit. Jsou to jen nudná slova."
"Nevěřím že tohle může říct válečník Nebezkého klanu!" zasyčela Medová. "Válečnický zákon žije ve všech znás , lovíme a bojujeme za něj a děkujeme že nám dal žíïvot , všichni."
Šedá kočka se otočila. "Nikdy nebudu děkovat za tenhle život! To je všechno!"
Medová vytáhla drápy. Dvě kočky se připravily na drápání a kousání také ale zástupkyně je stáhla zpět.
"Takže , já se nechci změnit v mňoukajícího mazlíčka" syčela její srst se váhružně postavila. "půjdu nahoru ke krysám a znovu se budu bít o svou kožist."
"Jdu s tebou," mňoukl Vlaštovka. "Budu lovit stebou!"
Všichni tři starší tise sledovaly válečníky jak se dohadují. Myškozubka přišla k Pavoučímu měsíci. "chci zůstat zde."mňoukla potichu. "Jsem moc stará pro hledání nového místa."
"Já taky" řekl Noční kožich a olízl kočku mezi ušima. "Krysy sem nechodí a občas se zde najde zatoulaná myš nebo brouci."
"To nemám rád," dodal Popel.
Pavoučí měsíc zatřepal hlavou. "Zůstaneme tady." mňoukl. "Vidím že nebudeme mít zas tak špatný konec. Děkuji vám za vaší odvážnost."
Oči Nočního kožicha byli po těchto slovech plné úcty.
"Taky zde zůstanu." dodal Zlomené srdce. "tohle místo je svělé abych ukázal své léčitelské schopnosti...ikdyž nejsem léčitel dlouho."
Posadil se a chystal se promluvit ke svému klanu.Byl úplněk a ten nádherně ozařoval matky a jejich koťata ovinutá jejich ocasy. Když se podíval na oblohu zalilo ho studené světlo jeho předků.
"Ať Hvězdný klan chrání vaši cestu , Snížku a Slunochloupko , jděte a přidejte se k nim." mňoukal. "Ať najdete dobré úlovky , rychle si zaběháte a máte dobré misto na spaní."
 

6 lidí ohodnotilo tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 
NEKOPÍROVAT!
některá jména koček převzatá z warriorcats.blog.cz
jiný materiál:warriorcats.com
na linearty koček mám povolení od Warriors wiki!